www.cvonline.hu
Cash Collection Specialist (French)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.08.03.
Jelentkezési határidő: 2014.08.06.
Hirdetés azonosító: 808577
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Build your career at an expanding international company, operating all over the world!

Our client is looking for a Cash Collection Specialist.

Main responsibilities:
- Contacting customers for overdues by phone/mail
- Proactively contacting customers
- Accurate and prompt response/resolution for inquires, disputes
- Liaise with Sales, Cash Apps Team, Credit Management for follow-up and coordination
- Regular reporting on portfolio status
- Analyze wrong bookings, reconcile the account, request corrections
- Accurate and prompt response/ resolution to clients’ and customers’ inquiries, disputes, claims

Követelmények
- Advanced English and French language knowledge
- Economics/Finance/Accounting degree or relevant experience
- At least 1 yeras experience in cash collection
- SAP or other ERP system knowledge could be a great advantage
- Excellent Analytical ability
- Cutsomer orientation and outstanding communication skill

Egyéb hasonló állások Önnek
Védelmi ellenőr (Szállás támogatással)

Randstad Hungary Kft.

Feladatok: • a reptér területére belépő személy...
Budapest

2nd Line Cisco Network Engineer

Our multinational client is a prestigious telec...
Budapest

Gépkezelő

Partnercégünk a műszén, grafit és ezekhez kapcs...