www.cvonline.hu

Cash Application Specialist with Slovak

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.23.
Jelentkezési határidő: 2016.12.22.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a multinational company who is one of the leaders of the world in its field! In they new office they are looking for candidates with end-to-end AP experience and motivation to develop professionally and participate in knowledge transfers .

Feladatok:

As Cash Application Specialist your tasks will include:

- undertake the daily allocation of cash receipts to customer invoices
- reconciliation and follow up partial cash allocations
- issue resolution : review the unallocated payments, the unused credits, short payments
- create outgoing payment files
- create and maintain process flows and procedures

Elvárások:

You are the perfect candidate, if you have:

- University or College degree in Economics, Finance or Accounting
- 1+ years of experiece within the field of finance (end-to-end AP is the best!)
- fluent English
- fluent Hungarian or Slovakian
- strong Excel skills

Huge adventage is SSC and SAP experience!

Amit kínálunk:

Our client can offer:

- participation in knowledge transfer
- multinational environment
- opportunity for professional development
- competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -