www.cvonline.hu

CAD Application Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.18.
Jelentkezési határidő: 2014.02.01.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational partner is looking for a talented CAD Application Specialist.

Feladatok:

- Responsibility for creating system layout drawings and aiding in the redesign of existing systems to fulfill the requirements of customers
- Responsibility for creating and revising equipment drawings through-out the quote and order processes
- Duties will include creating and revising simple approval drawings of a single piece of equipment to creating drawings for an entire handling and storage system based on customer needs
- The position will also be a liaison between customers and domestic engineers for the creation of customized equipment
- Responsibility for dealer CAD training material

Elvárások:

- Fluent English knowledge is a MUST
- Minimum 3 years of experience within the agricultural equipment industry, strong international exposure preferred.
- Drafting degree or minimum 3 years drafting experience required
- Intimate knowledge of Auto-cad software is a must and experience with Pro-Engineer is a plus
- Actual equipment installation/ millwright experience is heavily preferred

Amit kínálunk:

- Challenging tasks
- Competitive compensation package
- Multinational work environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -