www.cvonline.hu

C# / ASP .NET developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.16.
Jelentkezési határidő: 2014.08.07.

Pozíció leírása / Job description

Our client has over 25 years’ experience and a deep knowledge of the Investment Banking and Capital Markets space with every one of the top 50 banks in the world utilizing their platform. We are looking for software developers for their newly established team.

Feladatok:

- Translate technical requirements to application code
- Responsible for good class design and high performance code
- Test and debug applications, including unit testing for all .NET code
- Liaise with QA staff regarding risk and regression impact of new code
- Work closely with team members, sharing knowledge and best practice
- Give status updates through daily standups

Elvárások:

- Bachelor's degree in Computer Science or related discipline
- At least 2 years experience in ASP.NET, C#, MVC
- Working knowledge of SQL 2005/2008, experience with ORM tools is an advantage
- Work experience with modeling tools (e.g. Enterprise Architect)
- Reliable English

Amit kínálunk:

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -