www.cvonline.hu

Business Development Manager-Home Network

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.07.18.
Jelentkezési határidő: 2015.11.24.
Hirdetés azonosító: 979709

Pozíció leírása / Job description

Our client who is one of the biggest multinational electronics corporation is looking for an experienced Business Development Manager who will be responsible for the followings:

Feladatok:

-Sales of Home Network products via existing customer base
-Acquire new accounts in the region
-Channel management strategy execution
-Co-advertising with dealers via flyers, online, POS activities
-Market intelligence
-Product trainings

Elvárások:

-Proven track record in business development or key account management
-Experience within the Consumer Electronics/Security Industry
-Very strong communication and negotiation skills
-Experience in Marketing Analysis
-Fluent English language knowledge

Amit kínálunk:

-Multinational working environment
-Good compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a