www.cvonline.hu

Business Contract Manager/Lawyer

  • A hirdetés 958 napja lejárt

An exciting opportunity for a contract manager or a commercial lawyer to work for a multinational client as part of their dynamic legal department. Your responsibilities will include drafting, reviewing commercial contracts such as framework agreements, confidentiality agreements, waiver letters, consulting agreements, licence agreements and indemnity agreements, assisting with the review of tender documents and preparation of responses.

Requirements:

  • 2-5 years relevant experience as a contract manager, commercial lawyer or similar position
  • University degree in law
  • Fluency in English
  • Ability to work independently, to manage multiple workload and to work persistently and precisely

If you are interested to learn more about this opportunity please send your English and Hungarian Curriculum Vitae to the e-mail address below.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Jog / Jogi tanácsadás
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna