www.cvonline.hu

Biztosítóberendezési szakértõ

  • A hirdetés 207 napja lejárt

MÁV Zrt.

biztosítóberendezési szakértõ

Helység
Budapest

Terület
Távközlés, erõsáramú- és biztosítóberendezések
(műszaki-felügyelet-karbantartás)

Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejû

Munkaidõ
Teljes munkaidõ

Vállalat

A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetõjeként mintegy 7000 kilométernyi
vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra mûködtetésérõl gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben
legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körûen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási,
valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára
vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

  • javaslatok, döntéselõkészítõ anyagok összeállítása a vasúti jelzõ- és biztosítóberendezések fejlesztési és beruházási stratégiájának meghatározásához
  • a szakterület stratégiai, koncepcionális terveinek összeállítása, a biztosítóberendezési szakterületet érintõ szervezeti és szabályozási módosítások kidolgozása
  • a vasúti biztosítóberendezések szakmai ügyeinek hálózati szintû felügyelete, az ezzel kapcsolatos szabályozások, fejlesztések elõkészítése. A társ-szakterületek igényeinek figyelembevételével javaslattétel a berendezések fejlesztési irányelveire. A mûszaki fejlesztés célkitûzéseinek meghatározása, és követelmény-rendszer kidolgozása
  • szakértõi feladatok ellátása kijelölt mûszaki biztonsági ügyekben, a vasúti biztonsági EN szabvánnyal és a berendezések interoperabilitással kapcsolatos ügyeiben koordinálás, állásfoglalás kiadása. A fejlesztõ (MÁV-on belüli- és külsõ-), gyártó, és tanúsító szervezetekkel egyeztetések lefolytatása, a funkcionális és biztonsági specifikációk felülvizsgálata, elfogadása. A hatóságokkal a szükséges egyeztetések lefolytatása
  • részvétel a kiemelt jelentõségû tenderek feltételrendszerének, szakmai követelményrendszerének kidolgozásában, felülvizsgálatában, a beadott ajánlatok szakmai elbírálásában
  • a hatáskörébe utalt elõtervek, engedélyezési-, valamint kiviteli tervek jóváhagyása

A munkakör betöltésének feltételei

  • felsõfokú szakirányú állami iskolai végzettség, szakképzettség (villamosmérnök, gépészmérnök, mechatronikai mérnök, mérnök informatikus)
  • középfokú nyelvismeret (angol és / vagy német nyelvbõl)
  • irodai számítástechnikai alkalmazások felhasználó szintû ismerete
  • 5 év szakmai gyakorlat

Elõnyt jelent

  • felsõfokú mérnök szakvizsga
  • 19/2011 NFM rendelet szerinti Egyszerűsített forgalmi (TEB, Pálya) vizsga
  • Magyar Mérnöki Kamara által nyilvántartott szakmai szakértõi jogosultság
  • vonatkozó vasúti utasítások, magas szintû szakmai
  • szakmai utasítások, speciális vasúti berendezések teljes körében rendszer ismeret
  • közbeszerzéssel, valamint EU tenderezési eljárással kapcsolatos alapismeretek, FIDIC alapismeretek
  • fõbb nemzetközi szakmai tendenciák ismerete

Amit ajánlunk

  • széleskörű Cafeteriát
  • önkéntes nyugdíjpénztári tagság esetén munkáltatói támogatást
  • utazási kedvezményt

További információ

A berendezések üzemeltetése, építése, fenntartása területén önálló szakmai munkavégzés, melyhez a berendezések
vizsgálatának, építésének vagy karbantartásának gyakorlati tapasztalata, valamint a berendezések létesítésével, hatósági
eljárásaival kapcsolatos tapasztalat szükséges.

2016.08.17.

Bõvebb felvilágosítást ad
Mórocz Andrea 1/511-5922 / 01/59-22

Várjuk jelentkezését!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Biztonság / Honvédelem / Biztonságtechnika
Közigazgatás / Államigazgatás
Mérnök / Műszaki
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő