www.cvonline.hu

Befektetési controller

  • A hirdetés 1114 napja lejárt

AEGON Magyarország Általános Biztosító Zrt. Controlling területe budapesti  munkavégzéssel teljes munkaidőben

munkatársat keres.

Munkavégzés helye: AEGON Központ (Budapest, Kálvin tér, Üllői út 1.)

Leendő munkatársunk feladatai:

  • a befektetési és vagyonkezelési terület eredmények elemzése, értékelése,
  • részvétel a havi és negyedéves magyar és IFRS zárási feladatokban,
  • előrejelzések, tervek készítése a befektetési és vagyonkezelési portfoliók tekintetében,
  • portfoliókezelők javaslatainak értékelése, IFRS számviteli elszámolásának meghatározása,
  • tőkepiaci folyamatok, befektetésekkel kapcsolatos szabályozási környezet változásainak nyomon követése,
  • részvétel a Solvency II (SII) riportálási rendszer kialakításában,
  • az SII és MVN (market value number) zárások negyedéves pénzügyi riportjainak készítése, szabályozási változások figyelemmel kísérése,
  • közreműködés a negyedéves kockázati (risk) jelentések elkészítésében,
  • a régió és anyavállalat felé történő adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítése,
  • kapcsolattartás a társterületekkel és a régió, ill. anyavállalat képviselőivel.

Elvárások:

  • felsőfokú végzettség (közgazdasági és/vagy befektetési, pénzügyi, számviteli),
  • legalább 3-4 éves tapasztalat az alábbi területeken,
  • befektetési területen (pl.alapkezelőnél, letétkezelőnél) szerzett elemzői tapasztalat és/vagy,
  • IFRS szaktudás befektetési, vagyonkezelés területen és/vagy,
  • Pénzügyi és biztosítási termékek szakértelme és/vagy,
  • IFRS és Solvency II tudás,
  • magabiztos angol nyelvtudás,
  • magas szintű MS Office ismeretek.

Küldje el jelentkezését, ha úgy gondolja, hogy

  • erős szóbeli és írásbeli elemzési készség,
  • képes önállóan és csapatban is dolgozni,
  • gyors és jó problémamegoldó képességgel rendelkezik,
  • precizitás, felelősségteljesség és terhelhetőség.

Amennyiben úgy érzi, hogy a fenti elvárások illenek Önre, és szívesen lenne tagja egy nemzetközi nagyvállalat magyarországi lelkes csapatának, úgy jelentkezését várjuk - jövedelemigény megjelölésével - 2014. október 02-ig Karrierportál oldalunkon: Link megjelenítése

Helyek Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő