www.cvonline.hu

Assistant

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.10.19.
Jelentkezési határidő: 2014.09.13.
Hirdetés azonosító: 853369

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Assistant
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Főbb feladatok: Seeking a dynamic Assistant for our Hungarian business. You will be an experienced Assistant who will ensure excellent administrative support, enabling the managers and team to focus on business development and high-level management issues. You will be an excellent organiser and communicator with a proactive and friendly attitude. You will have the multi-tasking ability and flexibility to work in this ever-changing environment, and will work under pressure to meet tight deadlines.

Duties include:

- Organising meetings, preparing minutes, follow up the key decisions
- Time / diary management
- Organising correspondence and following up on pending matters with limited direction
- Responding to urgent requests
- Preparing ad-hoc reports
- Organising and preparing documents and presentations, preparation of meeting papers
- Co-ordinating and booking travel arrangements
- Assisting with organising events

Daily support of the department
- Translation of documents, interpretation
Munkakör betöltésének feltételei: Experience and qualification required:

- College / University degree
- Self-organized, efficient, responsible, self-motivated
- Highly developed organizational skills
- Knowledge of office works and standards
- Excellent English skills (both written and verbal)
- Experience on supportive position to management.
- Excellent typing skills & PC skills (Word, Excel, Power Point)
- Pleasant and self-confident team-player
- Strong communication skills, ready to work in a multinational team
- Flexible, stress resistant
- Loyal, reliable, 100% confidentiality
- Ability to work with tight deadlines
- Initiative
Szükséges végzettség: Főiskola, vagy Egyetem
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Felső )
Szerződés típusa: Határozatlan
Munkavégzés kezdete: 2014.10.01.
Előnyt jelent: - Driving licence

Kategória
Építés / Ingatlan
Régió
Pest