www.cvonline.hu

Assembly & Test Engineer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.23.
Jelentkezési határidő: 2016.01.03.
Hirdetés azonosító: 949416

Pozíció leírása / Job description

Our multinational fast growing client we are looking for a Test Engineer.

Feladatok:

Provides technical guidance for shift level asssembly and test activites
Manages assembly and test related questions and issues, improve processes and efficiency
Daily cooperation with other departments and customer,
Manage customer requests and questions, support customer complaint investigations and resoultions,
Take active part in projects and NPI processes

Elvárások:

Engineering education and/or work experience at telecommunication network part or PCBA production
Knowledge of production realted quality systems (8D, CAPA)
Fluent English
Stress tolerance

Amit kínálunk:

Competitive salary and benefits
Stable company background
Participation in forming new processes

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a