www.cvonline.hu

ASP.NET developer

Régió: Budapest

HAYS Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.12.17.
Jelentkezési határidő: 2015.05.12.
Hirdetés azonosító: 874740
lejárt

Senior Software Developer

On behalf of our client, we are looking for competent professionals for a senior ASP.NET developer position. The company operates in the online booking industry.

The job is to analyse, design, develop, test and maintain internal and external applications using mostly Microsoft .NET technologies. The ideal candidate is confident using .NET 4.5, ASP.NET MVC 5 and MSSQL and has at least a Bachelor's Degree in Computer Science or equivalent, and also has 3+ years of experience in relevant projects.

In return, the company provides the chance to work with the latest technologies in a dynamic multicultural environment in Budapest. The senior software developer role is an integral piece of the development environment.

If you would like to apply for this job, please make sure to submit your English CV via our portal.

Egyéb hasonló állások Önnek
.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...

Beszállító fejlesztő mérnök | Supplier Development Engineer - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Technikus

Human Centrum Kft.

Humán Centrum Kft. működése alatt több ezer emb...
Heves, Heves