www.cvonline.hu

ASAP starter Senior Controlling Expert

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.20.
Jelentkezési határidő: 2015.05.15.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for an asap starter Controlling Expert for our multinational partner.

Feladatok:

- budgeting, planning, actuals closing and management reporting (P&L, balance sheet and cash flow) at country level
- variance analyses and insightful commentaries
- act as a key interface between business controllers, country Senior Management and Corporate HQ
- support the transmission of actual, budget and forecast financials into the Group consolidation system
- support Management with presentations and ad-hoc financial analyses
- critically challenge business line assumptions and inputs

Elvárások:

- masters degree in Economics, Finance from a reputable
university
- Min 8-10 years experience gained in business controlling, financial planning or business reporting positions at large multinational companies engaged in complex sales and manufacturing activities
- hands on attitude
- excellent analytical skills and conceptual thinking
- strong communication skills
- strong SAP and MS Excel skills
- high level business English knowledge

Amit kínálunk:

- complex tasks
- responsibility
- friendly working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -