www.cvonline.hu

Architectúra szakértő

  • A hirdetés 938 napja lejárt

Szakterület megnevezése: fejlesztés

Munkavégzés helye: Budapest

Főbb feladatok:

  • Az informatikai feladatok műszaki és architekturális megvalósításának, valamint az alkalmazások integrációjának megtervezése műszaki informatikai és technológiai ismeretek birtokában.
  • Alkalmazás portfolió kezelése és fejlesztése, műszaki tervezése a vállalati architektúra koncepciónak megfelelően, valamint ezek nyilvántartási adatainak folyamatos kezelése, karbantartása.
  • Részvétel a banki alkalmazói rendszerek, alkalmazások műszaki tervezésében; minőségbiztosítási és megoldási irányok, szabványok meghatározása, a szabványok és kialakítást befolyásoló alapelvek betartatása.
  • A banki termékeket és szolgáltatásokat támogató alkalmazásokhoz kapcsolódó fejlesztési igények felmérése, konzisztencia vizsgálata, alternatív megoldásokat tartalmazó megvalósíthatósági tanulmány készítése, illetve üzletági döntésre történő előterjesztése.
  • Az üzleti folyamatok és adatok informatikai alkalmazásokhoz történő kapcsolódásának feltérképezése és nyilvántartása.
  • A feladatkörébe tartozó rendszerekkel és alkalmazásokkal kapcsolatos, piacon elérhető informatikai megoldások figyelése és elemzése, javaslattétel a megoldások felhasználására.
  • Stratégiaalkotási tevékenységekben, illetve a bankcsoport informatikai stratégiájának kidolgozásában történő részvétel.
  • Részvétel a rendszerintegrációs feladatok megoldásában, a kapcsolódó rendszerek és interfészek technológiai és informatikai megtervezésében.
  • Az üzleti döntések meghozatalához, illetve jövedelmezőség méréséhez szükséges adatok szolgáltatása.
  • A bankcsoport informatikai alkalmazásaira vonatkozó fejlesztési elveinek alkalmazása a helyi viszonyoknak megfelelően.

Munkakör betöltésének feltételei:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (lehetőleg informatikai, vagy közgazdász informatikai iránnyal)
  • Középfokú angol nyelvtudás írás, olvasás és szóbeli kommunikáció terén
  • Rendszerszemlélet
  • Szolgáltatásalapú architektúrákban (SOA) jártasság
  • Széleskörű korszerű informatikai technológiai tudás - kiemelten alkalmazás fejlesztési és rendszerintegrációs területen
  • Rendszerszervezői és fejlesztői gyakorlat
  • Architektúra tervezési, fejlesztési módszertanok és eszközök ismerete (pl. RUP, TOGAF)
  • Önálló munkavégzésre és csapatmunka összehangolása való képesség, valamint sok résztvevős komplex problémák megoldásának koordinálása.

Előnyt jelent:

  • Pénzintézetnél szerzett munkatapasztalat
  • Széleskörű rendszerintegrációs ismeret
  • Stratégiaalkotásban szerzett tapasztalat
  • Equation, SAP, Zeus, Murex, POS, ATM, Base24 rendszerismeret
  • GIRO, VIBER, SWIFT, SEPA rendszerismeret

Szükséges végzettség:    felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret:    angol ( tárgyalóképes )

Munkaviszony időtartama:    határozatlan idejű

Helyek Pest
Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
IT / Informatika
Mérnök / Műszaki
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő