Application Technology Controls Analyst/Riporting specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2014.03.15.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a worldwide player in the bank sector, for which we look for a Riporting Specialist colleague to their IT security department.

Feladatok:

- Build and implement automated Risk and Controls reports
- Build effective riporting solutions
- Facilitate complience with all security policies, standards and regulations regarding application development
- Conduct application security assessments on new and exisiting applications
- Prepare application information security risk reports for the management

Elvárások:

- College/University degree
- Fluent English knowledge
- 2-3 years IT experience in a technical and or IT security related function
- T-SQL /Integrated Services knolwedge
- SSIS knowledge
- Femiliarity with the ISO 27001, ISO 27002 standards
- Good analytical and problem solving skills

Amit kínálunk:

- High-standard international working environment
- Competitive benefits package
- Interesting and challenging work due to the diversity of the projects

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -