www.cvonline.hu

AP System Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.23.
Jelentkezési határidő: 2014.11.18.

Pozíció leírása / Job description

On behalf of our recently established multinational american manufacturing company we are looking for a talented AP accountant with IT background.

Feladatok:

• Template creation for new BPs and future migrations
• Template maintenance/updating existing templates
• End user support (helping with error messages, questions et.)
• Error message handling (record errors, communicate back to end users)
• Supports AP team with invoice processing if needed
• Prepares reports of invoices pending in different working queues

Elvárások:

• Bachelor degree in Economics
• 1-2 years in the field of Accounts Payable,
• Experience in a multinational environment,
• Fluent communication in English and Hungarian,
• Profound knowledge of relevant AP processes, maintaining relationships with customers, controllers, other peers.

Amit kínálunk:

• Competitive compensation package with international career opportunity
• Challenging, inspirational working environment
• Opportunity to develop further and become one of the management board in the newly established company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő