www.cvonline.hu

AP Accountant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.11.
Jelentkezési határidő: 2015.04.28.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a leading international organisation in the field of operational leasing of passengers cars and light commercial vehicles. They are looking for a motivated person to the following position: AP Accountant

Feladatok:

• To correct any discrepancies found in the general ledger and/or sub-administration
• To track balances on interim accounts
• To supply data for preparing monthly and annual financial reports
• To put in payment orders
• To book invoices
• To process collections and payments in the system
• To process and send fines
• To answer customer queries on invoices
• To process fuel declarations

Elvárások:

• College in finance, accounting or economics
• PD Bookkeeping
• Knowledge of computer systems: MS Excel, Word, Outlook
• 1-3 years' relevant work experience
• Accounting and tax knowledge
English - verbal and written communication - advanced level

Amit kínálunk:

- Dynamic and professional international environment
- Competitive compensation package
- Great opportunity for both personal and professional development

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -