www.cvonline.hu

Android developer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.21.
Jelentkezési határidő: 2017.06.01.
Hirdetés azonosító: 1097936

Pozíció leírása / Job description

We are looking for talented junior or experienced Android developers for our multinational client in the financial sector.

Feladatok:

- Components design/implementation in Java for Android

Elvárások:

- Technically oriented, proactive, and enthusiastic, with extreme attention to detail.
- Mobile development experience and/or strong desire to master mobile development for Android.
- English written/verbal communication skills.
- Bachelor’s in EE, CS, Math, Physics or similar (masters/PhD a plus).

Advantage:
- Familiarity with trading technologies is a plus.

Amit kínálunk:

- Monthly public transport (BKV) tickets
- Daily lunch paid by the company
- Free coffee and beverages on-site
- Potential relocation to the US headquarters
- Yearly cash and stock bonus

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a