www.cvonline.hu

ALM elemző

  • A hirdetés 772 napja lejárt

Az OTP Bank Nyrt.

 ALM elemző

(junior és senior pozícióba)

 munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok

  • Likviditás-előrejelzés: az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése;
  • Részvétel az OTP Bank forint- és deviza likvid eszköz portfóliójának hatékony kezelésében:

         - pénz és tőkepiaci elemzések készítése,

         - befektetési stratégia kialakítása,

         - végrehajtás koordinálása (közvetlen megbízások adása a Treasury felé),

  • Külföldi leánybankok likviditási helyzetének és üzleti tevékenységének folyamatos elemzése:

       - leánybanki likvid eszköz portfólió menedzsment támogatása a Csoportszintű ALM stratégiával összhangban,

       - leánybanki betétárazási, befektetési javaslatok készítése a csoportszintű Eszköz-Forrás Bizottság felé,

  • Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.

Követelmények

  • Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség (Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny);
  • Statisztikai és Excel modellezési ismeretek;
  • Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával;
  • Erős kommunikációs, problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás;
  • Angol nyelv ismerete;
  • Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk.

Előnyt jelent

  • Hasonló területen (ALM, Treasury, Piaci kockázatkezelés, Controlling, Számvitel) szerzett 1-5 év tapasztalat.

Jelentkezési határidő: 2015. november 04.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a "Jelentkezés" gombra!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Szükséges iskolai végzettség Egyetemi végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol