www.cvonline.hu

Adószakértő

  • A hirdetés 630 napja lejárt

 A MÁV Szolgáltató Központ Zrt. munkatársat keres

Adószakértő

pozícióba

Főbb feladatok:

A MÁV Szolgáltató Központ Zrt által nyújtott komplex számviteli és adózási szolgáltatást igénybevevő MÁV csoport tagjai és az állami költségvetés közötti, valamint a nemzetközi  gazdasági ügyletekből és kapcsolatokból eredő adózási feladatokhoz kapcsolódó szakértői tevékenység ellátása, amely magában foglalja:

  • A vállalatcsoport gazdasági folyamatainak adózási vonatkozású vizsgálata.
  • Szükség esetén a vállaltcsoportot érintő, adózási vonatkozású törvényalkotási és módosítási folyamatokban való részvétel.
  • Az adózást érintő törvényi változások folyamatos nyomon követése, ezekről az illetékes szervezetek tájékoztatása, intézkedési terv kidolgozása. Az új adónemekkel kapcsolatos anyagi és eljárási folyamatok kialakítása. Szükség esetén a vállaltcsoportot érintő, adózási vonatkozású törvényalkotási és módosítási folyamatokban való részvétel.
  • A számviteli szolgáltatási szerződéssel rendelkező vállalatok szerződéskötésre felhatalmazott szervezetei által kötött szerződések és pályázatok dokumentációjának adózási szakmai szempontú felülvizsgálata.
  • A vállalatcsoportra és MÁV Zrt.-re vonatkozó szabályozási feladatok ellátása. A hatályos törvényi előírások értelmezésével kapcsolatban állásfoglalások kérése (minisztériumok, NAV, Önkormányzatok, stb.) és nyújtása a MÁV és a vállalatcsoport szervezeteinek megkeresésére.
  • A belső utasítás tervezetek, egyéb belső anyagok adózási szempontú véleményezése, esetlegesen különböző alternatívák kidolgozása az adókockázat elkerülése érdekében.
  • Az adókötelezettségek tekintetében közreműködés a külső és belső ellenőrzést végző szervek vizsgálataiban, adóhatósági revíziókban.
  • A számviteli szolgáltatási szerződéssel rendelkező vállalatokat érintő egyes adónemekkel összefüggő költségvetési kapcsolatok kezelésére vonatkozó utasítások kidolgozása és karbantartása a törvényi szabályozás és a MÁV valamint a vállalatcsoport belső szabályozási rendszere megfelelősségének biztosítása érdekében.
  • Meghatározott beérkező és kimenő számlák adóminősítése.

A munkakör betöltésének feltételei:

  • Szakirányú felsőfokú állami iskolai végzettség (közgazdasági egyetem/főiskola).
  • A szakterületre vonatkozó törvények, jogszabályok naprakész ismerete.
  • Alkalmazott számítástechnikai rendszerek felhasználói szintű ismerete.
  • Minimum 3 év számviteli területen szerzett szakmai gyakorlat.

A munkakör betöltéséhez szükséges tulajdonságok:

  • Szakmai ismereteken alapuló határozottság,
  • Elemző, analizáló készség, összefüggések ismerete,
  • Rendszerben történő gondolkodás képessége,
  • Kezdeményező-, kapcsolatteremtő készség, megbízhatóság

Munkavégzés helye: Budapest.

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, a bérigényét is tartalmazó pályázatát várjuk a "Jelentkezés" gombra kattintva. Kérjük, válassza a tárgyban megjelölt pozíciót.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő