www.cvonline.hu

Adószakértő (Budapest)

  • Company_icon MÁV Szolgáltató Központ Zrt.
  • Location_icon Budapest, Pest
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 14 napja lett aktiválva

MÁV-csoport
MÁV Szolgáltató Központ Zrt.

Adószakértő

Helység
Budapest
Terület
Pénzgazdálkodás, kontrolling, számvitel
Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű
Munkaidő
Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Szolgáltató Központ Zrt. a MÁV-csoport egyik leányvállalata. Célja, hogy professzionális üzleti szolgáltatásokat nyújtson a MÁV-csoport tagjainak gazdasági, humán, informatikai, beszerzés-logisztikai és ügyvitel területen.

Feladatok

  • az adókötelezettségekre vonatkozó törvényi szabályozás folyamatos nyomon követése
  • a vállalatcsoport gazdasági folyamatainak adózási vonatkozású vizsgálata
  • szükség esetén a vállaltcsoportot érintő, adózási vonatkozású törvényalkotási és módosítási folyamatokban való részvétel
  • közreműködés a mintaszerződések és az általános szerződési feltételek kidolgozásában
  • szerződés-tervezetek felülvizsgálata, számviteli és adózási vélemény kialakítása, módosítási javaslatok elkészítése a Társaságok hatályos szerződéskötési rendjéről szóló utasításainak előírásai szerint. Annak vizsgálata, hogy a szerződés megfelel a számviteli-és adózási jogszabályoknak és az ezekhez kapcsolódó belső szabályoknak, illetve a pénzügyi feltételrendszer szerződésbe foglalása megfelelően történt-e, a szükséges jóváhagyások megadásra kerültek-e
  • meghatározott értékhatár alatti szerződések gazdasági szignójának megadása
  • szakmai, tanácsadói közreműködés a szerződésekkel érintett adókötelezettségek anyagi és eljárási folyamatainak kialakításában. Javaslatok kidolgozása annak érdekében, hogy a rendszer működése a külső és belső szabályozási környezetben meghatározott szabályok szerint történjen
  • szakmai kapcsolattartás a Társaságok szervezeti egységeivel. Belső adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítése
  • informatikai fejlesztések kezdeményezése, közreműködés a rendszertervek kidolgozásában, tesztelés, bevezetés

A munkakör betöltésének feltételei

  • szakirányú felsőfokú állami iskolai végzettség (közgazdasági egyetem/főiskola)
  • a szakterületre vonatkozó törvények, jogszabályok naprakész ismerete
  • alkalmazott számítástechnikai rendszerek felhasználói szintű ismerete
  • legalább 3 év szakmai gyakorlat

A munkakör betöltéséhez szükséges tulajdonságok

  • szakmai ismereteken alapuló határozottság
  • elemző, analizáló készség, összefüggések ismerete
  • rendszerben történő gondolkodás képessége
  • kezdeményező-, kapcsolatteremtő készség, megbízhatóság

Amit ajánlunk

  • igényes munkakörnyezet
  • barátságos csapat, támogató munkahelyi légkör
  • széleskörű juttatási csomag
  • munkásszállás, segélyezési rendszer, képzési lehetőség
  • bruttó bér 3%-ának megfelelő összegű önkéntes nyugdíjpénztári támogatás
  • szakmai fejlődési lehetőség Magyarország egyik legnagyobb vállalatcsoportjánál
  • szakmai kihívásokban gazdag tevékenység
  • hosszú távú karrierlehetőség
  • korrekt munkafeltételek
  • rugalmas munkarend

További információ
Amennyiben felkeltettük érdeklédését, a bérigényét is tartalmazó pályázatát várjuk a Jelentkezés gombra kattintva.

2017.12.03.

Bővebb felvilágosítást ad
Szücs Anna 1/511-4132 / 01/41-32

Várjuk jelentkezését!

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Adószakértő, Adótanácsadó, Közgazdász, Pénzügyi szakember, Pénzügyi tanácsadó
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű