www.cvonline.hu

Accounts Receivable with fluent English

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2015.08.10.

Pozíció leírása / Job description

A new American SSC is looking for experienced accountants with English.
Knowledge of Greek language is an advantage.

Feladatok:

- Responsible for incoming payment allocation
- Investigating about missing or incomplete invoices
- Keeping contact with clients and internal departments
- Taking part in the monthly closing activities

Elvárások:

- Must: Fluent English
- Advantage: intermediate or Greek language knowledge
- Communicative, energetic personality
- At least 1 year of experience in AR or GL accounting
- Excellent analytical and numerical skills
- Previous SSC experience

Amit kínálunk:

- Brand new SSC
- Opportunity to take part in the start-up of the new company from the beginning on
- Taking part in the migration processes
- Outstanding career opportunities and trainings
- Attractive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő