www.cvonline.hu

Accounts Receivable Accountant with DUTCH language

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.21.
Jelentkezési határidő: 2015.11.06.

Pozíció leírása / Job description

- Are you a multilingual finance professional?
- Do you have experience in AR accounting?
- Are you ready to join a small, start-up organisation?

Take the chance and apply to this multinational manufacturing company which is looking for accountants for their recently established SSC in Budapest.

Feladatok:

Responsible for whole AR activity of the Netherlands
- Booking of AR invoices, cash allocation
- Maintain credit limits
- Support month- & year-end closing
- Prepare AR reports
- Query resolution
- Keep contact with customers via email and phone
- Follow up on rejected payments
- Take part in process improvement and various internal projects

Elvárások:

1 year of experience in AR accounting
Finance and accounting or Economics degree
Fluent English and intermediate Dutch is a must
Enthusiastic, open-minded and positive personality

Amit kínálunk:

+ Working in a small, familiar SSC in the heart of Budapest
+ Training opportunities
+ Friendly,young and dynamic team
+ Multinational environment
+ Great carrier start with high salary and compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -