www.cvonline.hu

Accounts Payable Italian or French

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.13.
Jelentkezési határidő: 2015.05.05.

Pozíció leírása / Job description

Do you speak Italian or French fluently? Do You enjoy workin as an Accounts Payable Associate?

If you have answered yes for the questions above, you are the one we are looking for!

Feladatok:

- Handle calls and e-mails regarding AP inquiries
- Responsible for vendor account management
- Follow-up of open items in workflow and vendor accounts
- Handles affiliate`s internal invoice queries
- Keeping contact with the clients' finance teams and other internal departments

Elvárások:

- Fluent Italian OR French language knowledge and fluent English is a MUST
- At least 1 year of experience in Accounts Payable
- University/college degree, preferably in Economics
- General understanding of finance processes and standards
- Customer and service oriented mindset
- Ability to meet deadlines
- Good communications skills

Amit kínálunk:

- Opportunity to join a successful multinational company
- Career development opportunity in a quickly growing organization in an environment full of young colleagues
- Excellent training opportunities
- Decent salary and compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -