www.cvonline.hu
Accounting Analyst (with French)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2015.09.18.
Jelentkezési határidő: 2015.09.22.
Hirdetés azonosító: 949946
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
A major and fast expanding international company, operating all over world is looking for qualified candidates to fill the position of a French Speaker Accounting Analyst.

Responsibilities:
- Reconciliation and analysis of fixed assets, inter-company or bank accounts
- Investigation, follow up and resolution of aged items,
- Review and monitoring of key control reports
- preparation of the company's quarterly reporting data
- Preparation of monthly and quarterly key performance indicators
- Liaison with other team members and in country contacts, eg local banks, project managers and the various affiliate business lines

Követelmények
- Bachelor's Degree
- At least two semester accounting studies
- Fluent English and French knowledge
- Experience in the field of accounting is a big advantage

Egyéb hasonló állások Önnek
Takarító (10. kerület)

Trenkwalder Kft

Nemzetközi háttérrel rendelkező partnercégünkhö...
Budapest

Non food árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Non food árufeltöl...
Budapest

Hátsó területet működtető munkatárs