www.cvonline.hu
3rd Line Network Specialist
Trenkwalder Kft
Régió: Hajdú-Bihar
Hozzáadva: 2017.09.19.
Jelentkezési határidő: 2016.06.22.
Hirdetés azonosító: 1050862
lejárt

Trenkwalder staffing agency is looking for 3rd Line Agents to support our multinational partner in complex network related issues.

Feladatok:

  • Providing 3rd level support effectively and with high customer service focus
  • Managing complex network changes
  • Optimizing provided networks
  • Writing technical documentation
  • Helping junior colleagues

Elvárások:

  • At least intermediate English knowledge
  • 2-5 years of relevant work experience in networking
  • Knowledge of CCNP, CCNA Wireless, CCNP Security, CCNP Service Provider
  • Excellent customer care skills (owning, driving, communicating, updating)

Location: DEBRECEN

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.