www.cvonline.hu
1st level IT service desk analyst
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.01.08.
Jelentkezési határidő: 2014.01.10.
Hirdetés azonosító: 659573
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Our client is a EMEA-wide leader in a service sector being present in Hungary with a business support center providing IT customer services.

They are now looking for SERVICE DESK AGENTS for a fix term cooperation.

Követelmények
- The ideal candidate has a strong command of English and minimum 1 year of experience in IT service desk.

- We are looking for pro-active and dynamic analysts with excellent communication and interpersonal skills and
with the ability to handle fast moving and high-pressure customer facing environment.

- Other European languages are considered as a huge plus.

Kategória
IT / Informatika
Régió
Egyéb hasonló állások Önnek
Senior Rendszertervező

HSA Kft.

Senior Rendszertervező Feladatok: Szoftverter...
Budapest, Debrecen

iOS fejlesztő - INTS/14/43

INT-Solution Üzleti Tanácsadó Kft.

Nemzetközi tulajdonban lévő, logisztikai szoftv...
Budapest, Pest

Service Desk Analyst (Fluent German and English) (PE-7327)

JOBSgarden

Our multinational client is a leader in its sec...