Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

​Ingatlanhasznosítási szakértő

Feladatok:

AZ OTP BANK NYRT.
pályázatot hirdet

Ingatlanhasznosítási szakértő

munkakör betöltésére

Feladat:

Az Ingatlanhasznosítási szakértő feladata a veszélyeztetett megtérülésű nagyvállalati követelések mögötti ingatlanfedezetekkel kapcsolatos feladatok elvégzése, hasznosítási és értékesítési koncepciójának szakértői szintű kialakítása.

Ezen belül kiemelten:

  • a behajtási stratégiában a nagyvállalati hitelügyletek mögötti ingatlanfedezetekkel kapcsolatban meghatározott intézkedések végrehajtása,
  • problémás ingatlanok monitoringja egyedi és portfolió szinten: ingatlanportfolióval kapcsolatos tanácsadás, tranzakció előkészítése, átvilágítás, stratégiai javaslatok és lebonyolítás, visszavett ingatlanok kezelésére tett javaslatok értékelése, együttműködés az ingatlankezelést ellátó szervezeti egységekkel,
  • közreműködés a speciálisan kezelt vállalati hitelek mögötti ingatlanfedezetekkel kapcsolatos értékesítési/hasznosítási koncepció kialakításában,
  • hasznosítási, üzemeltetési ajánlatkérések összeállítása, a beérkező ajánlatok értékelése,
  • értékesítési pályázatok összeállítása, beérkező pályázatok értékelése,
  • koordináció és kapcsolattartás az ingatlanos folyamatokban közreműködő szervezetekkel,
  • az OTP Bank Nyrt. és leánybankjai közötti work out és ingatlanos együttműködés területén szakértői, elemzői és koordinációs jellegű feladatok ellátása,
  • előterjesztések készítése, véleményezése, részvétel ingatlanos projektben, döntés előkészítő anyagok elkészítése,
  • határozatok végrehajtásának nyomon követése, a döntéshozók tájékoztatása, visszacsatolás a társterületek felé,
  • kapcsolattartás az ügyfelekkel.

Elvárások:

  • Min. 3 év nagyvállalati, speciális ingatlanokkal kapcsolatos tapasztalat,
  • Felsőfokú gazdasági vagy műszaki szakirányú végzettség
  • Tárgyalási szintű angol nyelvismeret
  • Kockázatkezelési, behajtási gyakorlat,
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice),
  • Kiváló kockázatkezelési és elemzési készség
  • Strukturált gondolkodás, kiemelkedő problémamegoldó készség
  • Kiváló szóbeli/írásbeli és dokumentáló képességek, jártasság szabályzatok, eljárásrendek készítésében és kommunikálásában
  • Nyitottság szakmai információk megszerzésére és a folyamatos fejlődésre
  • Kiváló együttműködési képesség

Előny:

  • Műszaki szakirányú végzettség (értékbecslő, műszaki ellenőr)
  • Orosz, szerb, ukrán, román, bolgár, horvát, szlovák nyelvek valamelyikének magas szintű ismerete

Jelentkezési határidő: 2015. május 31.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson ide!

Akit keresünk:

Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet, Építés / Ingatlan
Régió Pest
Budapest
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő